پریفما دونی, راهنمای انتخاب عینک آفتابی

۷ راه تشخیص عینک آفتابی اصل از تقلبی

راهنمای خرید عینک آفتابی اصل

همه ما زمانی که می خواهیم یک کالا بخریم ، از جمله عینک آفتابی ، نسبت به اصل یا تقلبی بودن آن حساسیت داریم. استفاده از عینک آفتابی به عنوان یک کالای سلامتی برای همه واجب است چه بسا اینکه در استایل و ظاهر ما هم تاثیر زیادی دارد. اینکه یک عینک آفتابی اصل داشته باشیم در تصور عادی ، قرار است ما را با کلاس تر یا متشخص تر نشان دهد؛ این درست است. اما این نکته را نباید از یاد ببریم که عینک آفتابی اصل و تقلبی هر کدام چه تأثیری در سلامت چشم ما دارد. برای اینکه بیشتر بدانید با ما همراه شوید.

عینک آفتابی اصل بخریم یا تقلبی ؟

عینک آفتابی اصل می تواند از سلامت چشم ما در برابر تابش نور شدید خورشید یا تشعشعات مضر خورشید حفاظت کند. عینک آفتابی های تقلبی (خصوصا انواع ارزان قیمت آن ها) فقط جنبه زیبایی دارند و به سلامت چشم شما هیچ کمکی که نمی کنند، بلکه باعث می شوند احساس کنید حالا که دارید از چشمان خود مراقبت می کنید زیر تابش نور خورشید بمانید یا گاها به خورشید خیره شوید اتفاقی نمی افتد.اما این تصور اشتباه است.

اگر از عینک آفتابی اصل استفاده نمی کنید ممکن است صدمات جبران ناپذیری به چشم خود وارد کنید. لذا هیچگاه از اینکه یک عینک آفتابی با کیفیت و استاندارد داشته باشید و از آن استفاده کنید غافل نشوید.

چگونه عینک آفتابی اصل را از تقلبی تشخیص دهیم ؟

برای اینکه بتوانیم عینک آفتابی اصل را از عینک آفتابی تقلبی تشخیص دهیم باید چند مورد را در مورد عینک مورد بررسی قرار دهیم. در ادامه این موارد را برایتان شرح دادیم.

برچسب و لوگو

کیفیت چاپ و درج برچسب و لوگو برند عینک آفتابی اصل نسبت به مدل تقلبی تا حدود زیادی مشحص است. در مدل تقلبی کیفیت و ظرافتی که باید برای این موضوع در نظر گرفته شود ، به دلیل این که هزینه تمام شده آن بالا نباشد ، رعایت نشده.

عینک آفتابی اصل
همانطور که ملاحظه می کنید کیفیت هک شدن لوگو برند ریبن روی جا عینکی یا همان کیف عینک بسیار تمیز است.

بررسی شماره مدل درج شده روی عینک آفتابی

با یک سرچ ساده در گوگل و بررسی سایت رسمی برند مورد نظر می توانید چنین اطلاعاتی را بدست آورد که به شما می گوید محصولی که قصد خرید آن را دارید اصل است یا تقلبی است.

بررسی دفترچه و شناسنامه عینک

اقلام همراه عینک آفتابی را چک کنید. محصولی که اصالت داشته باشد این موارد را همراه خود دارد. در دفترچه و شناسنامه ای که برای عینک در نظر گرفته شده اطلاعات مفیدی از جمله مدت زمان گارانتی، شدت مقاومت عینک نسبت به تشعشات ماورای بنفش و غیره ، لحاظ شده است.

جعبه عینک و جا عینکی

محصول با اصالت، اقلامی مانند جعبه و جا عینکی دارد که در آن قرار گرفته و به دست مصرف کننده می رسد. روی این اقلام لوگو و مشخصات با دقت و ظرافت کافی درج شده است و حس خوبی که باید به شما منتقل شود را منتقل می کند.

به عنوان مثال در محصول زیر از برند تام فورد شما شاهد یک پارچگی اقلام عینک هستید. یک جا عینکی خاص که از جنس چرم تولید شده است و ردپای برند تام فورد روی تمام اجزای عینک دیده می شود.

فریم ، شیشه و دستمال عینک

دستمال عینک اصل از تقلبی تفاوت فاحشی دارد. دستمال عینک آفتابی اصل لوگو برند عینک آفتابی روی آن هک شده است و تراکم پارچه آن قابل قبول است. اما دستمال عینک آفتابی تقلبی کاملا حس ارزان قیمتی را القا می کند.

شیشه عینک آفتابی اصل نباید سنگین باشد و در برابر ضربه مقاومت بیشتری دارد و احتمال لب پر شدن یا شکستن آن بسیار پایین است. همچنین فریم عینک آفتابی اصل حس با کیفیت بودن را به خوبی القا می کند. دسته و لولای عینک آفتابی اصل شل بودن و لقی ندارد.

به انسجام اجزای عینک آفتابی توجه کنید

هویت بصری برند چیزی است که تولید کنندگان عینک آفتابی تقلبی، که عموما چینی ها هستند، به آن توجهی ندارند. عینک آفتابی اصل در دفترچه و جعبه آن از قلم (فونت) های مختلفی برای معرفی مشخصات و جزئیات استفاده نشده و ۱ الی ۲ قلم متفاوت (یکی برای عناوین و یکی برای مطالب و مشخصات) بیشتر استفاد نشده است.

به عنوان مثال محصول زیر را ملاحظه کنید. یک نسخه از عینک ریبن به سفارش فراری است که علاوه بر رعایت المان های اصلی برند ریبن خشونت فراری هم در آن گنجانده شده. و لوگو فراری بر روی شیشه عینک، جا عینکی و جعبه عینک درج شده است.

عینک آفتابی اصل را از فروشگاه معتبر خریداری کنید

فروشگاه معتبر محصولات خود را صادقانه به شما معرفی می کند. قطعا برای پوشش طیف گسترده تقاضا موجود در بازار، فروشگاه ها محصولات اصل، های کپی و تقلبی را برای عرضه به مشتری فراهم می کنند و به شما آن را معرفی می کنند. حتی برای اینکه تفاوت را احساس کنید ممکن است نمونه هایی را جهت نمایش و توضیح هنگام فروش تهیه کنند از مدل اصلی که آن را عرضه می کنند و تفاوت دو مدل را با جزئیات به شما توضیح دهند تا از اصل بودن عینک آفتابی اطمینان حاصل کنید.

فروشگاه های اینترنتی و اینستاگرامی به دلیل این که شما خرید خود را غیر حضوری انجام می دهید فرصت سو استفاده از اعتماد شما را بیشتر دارند. ممکن است به دلیل اینکه هزینه ای بابت مغازه و فروشگاه ندارند قیمت رقابتی و منصفانه تری را به شما پیشنهاد دهند که خارج از انتظار نیست. اما برای اینکه از اصل بودن محصولی که از آن ها خریداری کرده اید مهلت تست و بررسی حتما از آن ها بگیرید و عینک را به عینک ساز یا اپتومتریست نشان دهید و از آن ها بخواهید که با دستگاه هایی که دارند کیفیت عدسی را بررسی کنند و فریم و لولا را ارزیابی کنند.

البته فروشگاه های اینترنتی معتبر هم مانند فروشگاه های حضوری در سطح شهر محصولات خود را صادقانه به شما معرفی می کنند و دسته بندی اصل ، های کپی و تقلبی را رعایت می کنند. طبیعتا جلب اعتماد شما بزرگترین سرمایه برای آن هاست که بتوانند فروش دائمی داشته باشند. پس از دوستان و آشنایان خودتان در این باره پرس و جو کنید.

جمعبندی

در مطالب بالا مختصر و مفید به نکاتی که باید هنگام خرید عینک آفتابی اصل توجه داشته باشید پرداختیم. اگر مایل هستید نکات دیگری بیش از این موارد بدانید با کلیک روی عکس زیر به پست اینستاگرام عینک آفتابی بی کیفیت مراجعه کنید و بیشتر بخوانید.

عینک آفتابی با کیفیت
برای مطالعه نکات بیشتر کلیک کنید

یک فکر در مورد “۷ راه تشخیص عینک آفتابی اصل از تقلبی

 1. اصغر محمدی گفت:

  ممنون از نکات خوبی که گفتید. برای من سوال بود این موارد.

  1. کسری جوانی گفت:

   خوشحالیم که براتون مفید بوده جناب محمدی.

 2. بهاره گفت:

  سلام. ممنون از مقاله خوبتون. یک سوال داشتم. آیا داشتن شناسنامه و دفترچه نشان از اصل بودن عینک آفتابی است ؟

  1. کسری جوانی گفت:

   سلام. ممنون که مقاله ما را مطالعه کردید. داشتن دفترچه و شناسنامه این امکان را کاهش می دهد که حداقل تولید کننده عینک یک عینک با کیفیت تولید کرده و خواسته جنبه ی رسمی بودن یا به اصطلاح کلاس قضیه را رعایت کند. عینک هایی که شناسنامه و دفترچه همراه شان هستش اگر هم عینک اصلی نباشد یک عینک آفتابی با کیفیت های کپی است. برای اطیمنان از اصل بودن عینک می توانید به کارت گارانتی و سریال درج شده روی آن اتکا کنید و با اسکن بارکد و چک کردن سایت شرکت تولید کننده رسمی عینک از اصل بودن یا نبودن عینک اطمینان حاصل کنید.

   با تشکر از اینکه نظر خود را با ما در میان گذاشتید.

   1. بهاره گفت:

    ممنون از جوابتون. خیلی خیلی ممنون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.